اولین رکن شبکه های سیمی در شرکتها و سازمانها کابل کشی است ونحوه عبوردادن سیمها از موانع ودیوارها وحفظ زیبایی محیط امری ضروری میباشد .

معمولاً در ساختمان‌هایی که به‌صورت توکار کابل‌کشی شبکه و برق انجام‌نشده یا کابل‌کشی موجود جواب گوی نیاز فعلی نمی‌باشد به سراغ کابل‌کشی روکار با استفاده از داکت ها و ترانک ها می‌رویم.
داکت و ترانک محفظه‌ای معمولاً از جنس PVC بوده و برای عبور دسته‌های کابل برق یا شبکه از رک تا پریزهای شبکه استفاده می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از به هم پیچیدگی کابل‌ها در طول مسیر عبوری، زیبایی فضای محیطی را نیز حفظ کند. تفاوت داکت و ترانک در این است که از ترانک ها به دلیل سایز و ابعاد بزرگ آن‌ها برای عبور دسته کابل‌های بیشتر و مهم‌تر از آن ایجاد نودهای شبکه و برق توکار استفاده می‌شود تا جلوه محیطی بهتر و شکیل‌تری را ایجاد نماید. همچنین داخل ترانک ها می‌توان از قطعه پارتیشن جدا کنده استفاده کرد تا مسیر عبوری کابل‌های برق را از کابل شبکه جدا کرد چراکه کابل برق به علت عبور جریان برق در اطراف خود میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنند و همین امر سبب اختلال در عبور دیتا در کابل‌های شبکه، کاهش سرعت و قطعی و وصلی شبکه می‌شود. اما در مقابل برای مسیرهایی که حجم کابل عبوری کم می‌باشد از داکت استفاده می‌شود. برای مثال داکت های کف‌خواب برای انتقال کابل شبکه از ترانک به زیر میز کاربر یا استفاده از داکت های سایز ۱X1  برای انتقال کابل دوربین نصب‌شده روی دیوار به ترانک و…

به همین دیل همیشه داکت زنی ویا ترانک کشی در دستور کار تیم فنی مهندسی قرار میگیرد تا با مناسب ترین روشهای داکت کشی بتوانند به صورت منظم کابل هارو در مسیر های موردنظر عبور دهند.

نصب انواع تراکینگ و داکت — کابل کشی شبکه – تلفن – برق و UPS

به صورت خرده کاری وپروژه ای پذیرفته می شود.