در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، اجزا و عناصر کوچکی وجود دارند که شاید حضورشان خیلی به چشم نیاید اما بودنشان ضروری و کاربردی است و شاید بتوانند علاوه بر کارآیی شان، بر زیبایی دکوراسیون داخلی خانه نیز تاثیر گذار باشند، یکی از این اجزا و عناصر کوچک کلید ها و پریز هایی هستند که در همه خانه ها به چشم می خورند،
کلید های مجهز به حس گرهای حرکتی
این کلید ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار مناسب هستند، چرا که با توجه به حضور افراد در فضا روشن می شوند و با خارج شدن فرد از فضا خاموش ، بنابر این اگر در زمینه خاموش کردن چراغ ها آدم فراموش کاری هستید، این نوع چراغ ها برای هم مقرون به صرفه و هم مناسب تر هستند.
کلید های تایمری
کلید های تایمری هم که کاربردشان بیشتر در محل هایی چون مسیر راه پله حیاط یا پشت بام است که نباید چراغ دائما روشن بماند در زمان های مختلفی قابل تنظیم هستند و با توجه به نیاز شما از روی دستگاه تایمری که به آن متصل می شوند تنظیم می گردد .
کلید ها و پریز ها در طراحی دکوراسیون داخلی
در گذشته کلید ها و پریز تنوع کمی داشتند، شکل های شان ساده بود و طیف های رنگی کمی را در بر می گرفتند، اما امروزه ما شاهد تنوع بسیار خوبی در طراحی کلید ها و پریز ها هستیم که به راحتی می توانیم نوع مناسب با طراحی دکوراسیون داخلی خانه مان را انتخاب کنیم. فقط کافی است تا به هماهنگی رنگی کلید ها و سبک طراحی آن ها با دکوراسیون داخلی منزل مان توجه کنیم.
کارهای برق کشی ساختمان تان را با خیال راحت به دست  ما بسپارید.

کلید های مدرن

بعضی از کلید های مدرن به این صورت تنظیم می شوند که روی هر کلید برای یک اتاق قسمت های مشخصی را می توانید تعریف کنید؛ مثلا یک کلید چهار بخشی که یک قسمت آن به چراغ بالای تخت مربوط می شود یک قسمت آن چراغ بالای در ورودی  را به همین شکل تنظیم کنید تا تنها با استفاده از نزیک ترین کلیدی که در اطاقتان هست بتوانید نور تمام اتاق را تنظیم کنید.

کلید و پریز یکی از آشناترین تجهیزات انتقال‌دهنده انرژی برق به محیط ما هستند و شاید اگر این دو قطعه با ارزش نبودند، ما اینقدر آسان به منبع برق دسترسی پیدا نمی‌کردیم، ضمن اینکه به وسیله این رابط‌های الکتریکی ایمنی استفاده از برق به حداکثر می‌رسد.
در گذشته کلیدها در انواع محدودی در بازار موجود و فقط از لحاظ ظاهری تفاوت‌های اندکی با هم داشتند، مثلا ممکن بود در طراحی کلید پهن یا باریک بودن آن مد نظر قرار گیرد یا پریز‌ها هم همین طور، پریز‌های قدیمی بیشتر از نوع تخت بودند که دو شاخه در آن‌ها فرو می‌رفت، اما  در حال حاضر اکثرا پریزها را با یک گودی گرد می‌سازند تا به شکل قالبی دوشاخه در آن جای می‌گیرد.
کلید و پریز‌های امروز قابلیت‌های زیادی دارند، مجهز به سیستم کنترل از راه دور هستند یا حتی بعضی کلید‌ها به صورت لمسی عمل می‌کنند و طراحی ظاهری آنها هم زیباتر است.
کلید‌های جدید نصب راحت‌تری دارند و نیازی به پیچ و مهره هم ندارند و به خاطر مکانیزم فنری پشتشان به راحتی در عمق دیوار قرار می‌گیرند و
سیم پیچی‌های آنها در قسمت پشت کار است و معمولا به صورت یک مجموعه و در یک نقشه برق معین کلید و پریزها نصب می‌شوند.
پریزها هم تنوع بیشتری نسبت به گذشته دارند و به‌علاوه یک پریز می‌تواند در عین حال چندین کاربرد داشته باشد و تبدیل به ورودی‌های دیگری شود، مثلا پریز یک فیشه به دو فیشه تبدیل می‌شود.
از دیگر مزایای محصولات جدید کلید و پریز استفاده از پلی امید‌های نسوز برای جلوگیری از اشتعال است و هم چنین دارای حلقه‌ای فنری در گلوگاه سوراخ‌های پریز جهت جلوگیری از تغییر شکل محل ورود دوشاخه و ایجاد جرقه و احتراق می‌باشد.
در قسمت داخلی پریزها اتصالات مغزی داخلی پریز یک درپوش پلاستیکی شیشه‌ای جهت محافظت از خطر برق گرفتگی تعبیه شده تا نصاب با خیال راحت بتواند پریزها را نصب کند.
در گذشته کلید پریزها فقط در رنگ‌های سفید و کرم موجود بود و تنوع کمی داشت، اما امروزه انواع رنگ‌ها و طرح‌ها در کلید پریزها مشاهده می‌شود و شما باید دقت کنید که کلید و پریزی که تهیه می‌کنید از پلاستیک مرغوبی ساخته شده باشد تا نشکند و پوسیده نشود، چرا که اگر جنس پلاستیک ان مرغوب نباشد، حتی ممکن است هنگام نصب بشکند و خرد شود.
از نظر ظاهری کلید‌های جدید شکل‌های مربع، مستطیل و دایره‌ای جالبی دارند و اطراف پل متحرک کلید هم طراحی‌های بی‌نظیری انجام می‌دهند که می‌تواند با طراحی کاغذ دیواری اتاق نشمین شما متناست شود.
از قابلیت‌های کلید‌های مدرن می‌توانیم به روشن شدن به وسیله چشمی اشاره کنیم؛ یعنی با حرکت دادن دستتان روبه‌روی چشمی کوچک کلید برق روشن می‌شود یا کلیدهایی که عبور افراد را تشخیص داده و چراغ آن‌ها روشن می‌شود، بعضی از این کلید‌ها قابلیت تنظیم میزان نور را با توجه به میزان روشنایی محیط دارند و بعضی از آنها هم میزان دمای محیط را سنجیده و در صورت افزایش دما نور را کم می‌کنند تا دما کاهش یابد.
پریز‌های جدید با انواع ورودی‌ها دسترسی شما را به مرکز اطلاعات و تلفن و اینترنت و انواع ورودی‌های داده‌ها آسان می‌کند.
بعضی از کلید‌های مدرن به این صورت تنظیم می‌شوند که روی هر کلید برای یک اتاق قسمت‌های مشخصی را می‌توانید تعریف کنید؛ مثلا یک کلید چهار بخشی که یک قسمت آن به چراغ بالای تخت مربوط می‌شود یک قسمت آن چراغ  بالای در ورودی و… را به همین شکل تنظیم کنید تا تنها با استفاده از نزیک‌ترین کلیدی که در اطاقتان هست بتوانید نور تمام اتاق را تنظیم کنید.
کلید‌های تایمری هم که کاربردشان بیشتر در محل‌هایی چون مسیر راه پله حیاط یا پشت بام است که نباید چراغ دائما روشن بماند در زمان‌های مختلفی قابل تنظیم هستند و با توجه به نیاز شما از روی دستگاه تایمری که به آن متصل می‌شوند تنظیم می‌گردد.

ارسال کلیه محصولات  کلید و پریزدرب منزل